Вночі рашисти атакували Україну ракетою Х-55, яка може нести ядерний боєзаряд

Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що окупанти вночі застосували ракету Х-55, яка може нести ядерний боєзаряд, а довга нічна повітряна тривога була через прагнення росіян посіяти паніку та розосередити увагу української ППО.

Про це він розповів в етері національного телемаратону.

Зазначається, що Росія цього разу атакувала Україну ракетами Х-101 та Х-55. Зазвичай противник разом з Х-101 використовує ракету Х-555.

За його словами, ракета Х-55 відіграє роль хибної цілі, щоб українська ППО по ній відпрацювала. Ігнат припустив, що в такий спосіб Росія намагається заощадити свій запас високоточної далекобійної зброї та змусити Україну витратити свої запаси зенітних керованих ракет.

Також, відомо, що нічна повітряна тривога тривала близько чотирьох годин, адже росіяни таким чином намагаються посіяти паніку.

“Насправді росіяни нічого нового не роблять. З 12 години ночі випускають дрони, а потім крилаті ракети. Інколи ще щось можуть придумати. Цієї ночі ворог направив і дрони-камікадзе, і розвідувальні дрони, і ракети, які літали колами. Мета яка? Розосередити увагу ППО, знайти слабкі місця ППО, для виснаження боєкомплекту, а також традиційно посіяти паніку”, – пояснив Ігнат.

Нагадаймо, що за ніч проти 9 червня, засобами ППО було збито чотири крилаті ракети Х-101/Х-55 та 10 дронів “Shahed-136/131”.