Країни Африки спробують переконати Москву в необхідності припинення бойових дій

Президент Південно-Африканської республіки Сиріл Рамафоса зателефонував кремлівському диктатору Владіміру Путіну, щоб проінформувати його про заплановану ініціативу глав держав і урядів африканських держав щодо “мирного врегулювання в Україні”.

Про це, як пише Deutsche Welle, повідомила пресслужба президента ПАР 8 червня.

Зазначається, що Путін висловив готовність прийняти делегацію з країн Африки.

У виданні нагадують, що напередодні представник Рамафоси сказав, що дату візиту африканської делегації до Москви поки не призначено. Однак у травні він заявляв, що африканська делегація планує в червні відвідати Україну і Московію, щоб спробувати переконати обидві сторони в необхідності припинення бойових дій.

Слід зазначити, що на кінець липня заплановано саміт “Росія-Африка”, який відбудеться в Санкт-Петербурзі. Під час телефонної розмови Рамафоси і Путіна проведення цього саміту також було однією з тем, – зазначив представник південноафриканського президента.

Нагадаймо, США звинуватили Південно-Африканську Республіку у постачанні боєприпасів до Росії у грудні 2022 року, коли російський корабель Lady R пришвартувався до військово-морської бази Саймонстаун у Кейптауні.

Як відомо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової.